Застосування гумат-лист «LIST-FORTE»

Гумат-лист «LIST-FORTE» – це концентрат біологічно активних сполук солей гумінових і фульвокислот, а також мікро-  та макроелементів. Розглянемо детальніше як застосовується даний концентрат.

1. Перед посівний обробіток насіння, живців (зрізів) і саджанців. Перед зернапосівом рекомендується обробляти посівний матеріал гумат-лист «LIST-FORTE». Це дозволяє запустити процеси обміну речовин в зернівці, регулює гормональний баланс, сприяє розвитку первинних коренів у рослини і вторинному їх відростанні у разі виникнення стресової ситуації. Насіння допускається обробляти, як самим гуматом калію, так і спільно з протруйниками, при цьому норма внесення протруйника зменшується до 25%. Термін зберігання обробленого насіння не більше 2-х діб до висіву.

Приготування робочого розчину для обробки насіння напівсухим методом: 0,5 л гумат-лист «LIST-FORTE» розвести в 9,5 л води (розведення 1 до 25). Витрата робочого розчину: 10 л на 1 т насіння.

Приготування робочого розчину для замочування посівного матеріалу: 25 мл гумат-лист «LIST-FORTE» розвести у 10 л води. Витрата робочого розчину: 10 л на 1 кг посівного матеріалу.  Живці (зрізи) замочуються протягом 12 – 14 год. шляхом занурення на 1/3 в робочий розчин. Саджанці з відкритою кореневою системою замочується на 3 – 4 год. Насіння овочевих культур замочуються протягом 10 – 15 год. перед посадкою.

2. Обробіток в період вегетації. Обприскування. Рекомендується обприскувати рослини робочим розчином гумат-лист «LIST-FORTE» у вегетаційний період. 1-е обприскування: в фазу сходів – появи 4-5 листків; 2-е – в фазу початку бутонізації; 3-е – в фазу початку цвітіння. Для досягнення максимального ефекту рекомендується одночасне застосування гумат-лист «LIST-FORTE» з агрохімікатами і добривами згідно агротехнічного плану, шляхом змішування препаратів в одній баковій ємності. Для цього спочатку готують робочий розчин з необхідними агрохімікатами і добривами,обприсквання а потім додають гумат-лист «LIST-FORTE». Приготування робочого розчину проводити безпосередньо перед застосуванням. Обробку проводять до сонцестояння або у вечірній час (для виключення опіків рослин), в безвітряну погоду. Обробка по вегетації робочим розчином гумат-лист «LIST-FORTE» припустима не частіше, ніж раз на 10 – 14 днів. Перед приготуванням робочого розчину рекомендується провести тест на сумісність препаратів. Для цього необхідно зробити розрахунок норми витрати препаратів на 0,5 – 1 л води, змішати їх, і якщо в результаті не випав осад, то препарати сумісні.

Приготування робочого розчину гумат-лист «LIST-FORTE» (розведення 1 до 300) для обприскування рослин по вегетації:

Об'єм робочого розчину,
що витрачається на 1 Га, (л)
Гектарна норма
гумат-лист
«LIST-FORTE», (л)
3001
2500,85
2000,65

Кількість обробок в період вегетації може змінюватися залежно від застосовуваної технології та наявності стресових факторів. Для максимального ефекту рекомендується проводити не менше 2-х обробок.

3. Спільний обробіток з гербіцидами – проводиться на перших етапах росту рослин, коли вони ще слабо конкурують з бур’янистої рослинністю, а саме – в фазу кущіння (5-7 листків). Застосування гербіцидів збігається з найвідповідальнішим періодом формування врожаю – закладанням репродуктивних органів. Навіть незначний стрес в цей період сприяє зниженню потенційної продуктивності культури і виробник недоотримує близько 10-20% врожаю. На більш високому агрофоні (NPK), прояв негативних ознак при обробці гербіцидами менше, ніж на низькому. Таким чином, у зв’язку з активним застосуванням агресивних гербіцидів при вирощуванні сільськогосподарських культур і з’явилася гостра необхідність використання антистресових препаратів, в першу чергу – гуматів. Гумат-лист «LIST-FORTE» вносять в одній баковій суміші з гербіцидом. Перебування рослин в стресовому стані скорочується з 2-3 тижнів – до 7 – 10 днів.

4. Спільний обробіток з фунгіцидами. Додавання гумат-лист знімає негативні впливи фунгіциду шляхом підвищення імунітету рослин – скачанные файлызараження нових тканин сповільнюється або зупиняється. Також посилення метаболізму в клітинах знімає стрес від впливу жорсткого препарату і токсинів патогенних організмів за допомогою прискореного відновлення пошкоджених білкових молекул. Це призводить до нормального функціонування та розвитку організму рослини на клітинному рівні.

5. Спільний обробіток з інсектицидами. У баковій суміші з інсектицидами гумат-лист попереджає (в місцях пошкоджень комахами) розвиток патогенних мікроорганізмів шляхом підвищення імунітету рослин, підвищують регенеруючу здатність пошкоджених органів, допомагають рослині відновити уражені комахами ділянки тканин.

6. Спільний обробіток з листовими добривами. Прискорене всмоктування і транспортування по рослині елементів живлення відбувається завдяки зростанню проникності клітинних мембран, наприклад для калію – в 100 разів. Гумат-лист «LIST-FORTE» є природною хелатною речовиною і тому полегшує засвоєння елементів живлення, переводячи їх в органічну форму. Дія препарату не обмежується тільки поліпшенням надходження елементів живлення. Гумат-лист балансує їх надходження в рослину і допомагає ефективно використовувати в клітинах, інтенсифікуючи і синхронізуючи ріст і розвиток, підвищуючи кількість цукру, білків, жирів, вітамінів і хлорофілу в тканинах. Інтенсифікується фотосинтез шляхом прискорення дихання і засвоєння води з повітря. Прискорюється синтез нуклеїнових кислот і білка, ніж поліпшується стан посівів, активізується закладка генеративних органів в рослинах. Хоча гумат-лист «LIST-FORTE» не може замінити ранньовесняну підгодівлю азотом, він здатний зменшити негативний вплив його відсутності, а при проведенні підгодівлі доповнити її додатковим надходженням з ґрунту поживних.

7. Кореневе підживлення (крапельне зрошення) Кореневе підживлення рослин гумат-лист через системи крапельного зрошення можлива завдяки надтонкому очищенню препарату – розмір часток у зрошенняматочному розчині не перевищує 10 мікрон. Підживлення запобігає розвитку патогенної мікрофлори, гнильних процесів, а також знезаражує ґрунт. Ефективний препарат при вирощуванні рослин і в закритому ґрунті. Знижується захворюваність рослин кореневими гнилями, аскохітозомі борошнистою росою.

Витрата препарату при кореневій підгодівлі через систему крапельного зрошення: 2 – 3 л гумат-лист «LIST-FORTE» / Га / 1000 метрів крапельної стрічки. Полив проводити не частіше 1 разу на 10 – 14 днів.

Facebook Comments