Удобрення цибулі

скачанные файлыЦибуля – одна з найвибагливіших до умов мінерального живлення овочева культура. Створити для неї оптимальний поживний режим грунту дуже складно. Це пояснюється тим, що цибуля має слабкорозвинену кореневу систему, яка розміщена в малому об’ємі верхнього шару грунту і характеризується низькою здатністю засвоювати елементи живлення. За виносом елементів живлення з урожаєм цибуля поступається багатьом овочевим культурам. Так, на утворення 1 т товарної продукції вона засвоює з грунту 3-4 кг N, 1,2-1,7 – P2O5, 3-4,5 кг К2О. Отже, з елементів живлення цибуля найбільше використовує азоту, але за його надлишку, особливо в другій половині вегетації, достигання цибулин затримується, вони погано зберігаються взимку. Найбільше азоту цибуля засвоює у першій, калію – у другій половині вегетації. Слід також зазначити, що гострі сорти цибулі більше засвоюють азоту, солодкі, навпаки, більше потребують калію. Фосфорне живлення впродовж вегетації має бути рівномірним. Для утворення ароматичних речовин цибулі необхідна сірка, тому під неї найкраще застосовувати сірковмісні добрива – сульфат амонію, сульфат калію та ін.

Цибуля краще росте на окультурених супіщаних і легкосуглинкових грунтах. Вона досить чутлива до концентрації грунтового розчину та кислотності грунту. Оптимальна реакція грунтового розчину для неї становить рН=6,7..7,3.

Високі врожаї цибулі можна вирощувати при застосуванні органічних і мінеральних добрив та за достатньої забезпеченості рослин водою. Цибуля порівняно з іншими овочевими культурами краще використовує елементи живлення з гною, ніж з мінеральних добрив. Гній рекомендують вносити лише перепрілий або перегній (30 т/га) під зяблеву оранку. Свіжий гній краще вносити під попередник. Норма мінеральних добрив під цибулю становить N90-120 P60-90 K90-120, в умовах зрошення має неперевищувати N150 P150 K120. Фосфорні і калійні добрива краще вносити під зяблевий обробіток за винятком частини фосфору (10-15 кг/га) для рядкового внесення. Найкращий строк першого підживлення азотом – фаза 2-3 листків, другого – на початку формування цибулин. Якщо в основне удобрення було внесено недостатньо кількість добрив, то під час першого підживлення вносять N20 P15-20 K15-20, другого – P25 K25.

Знайомтесь з результатом дії добрива Drip Fert+ME на цибулю порей 

Facebook Comments