Аналіз грунту – шлях до гарного врожаю

«Якщо ви робите те, що робили завжди, то ви отримаєте те, що завжди отримували», – Тоні Роббінс.

Отримувати гарні врожаї, звісно, бажа20140921_162727ють всі. Проте одні надіються лише на погодні умови, а інші шукають шляхи і способи отримати гідну винагороду за свою працю.

Один з таких шляхів перед закладенням нового посадкового матеріалу – з’ясувати властивості грунту. Тобто зробити аналіз зразків грунту. Що це дає? Аналіз грунту дає змогу визначити склад грунту, фізико-механічні, фізико-хімічні, хімічні, агрохімічні і біологічні властивості грунту. Іншими словами, без аналізу грунту неможливо встановити, який стан органічних речовин (гумусу) в грунті, вміс20140802_174758т елементів живлення ( N, P, K), яка кислотність (PH) грунту тощо. Аналіз грунту дає відповідь на питання, які хімічні та/або органічні добрива та в якій кількості слід внести для отримання оптимального складу елементів живлення (оптимізація витрат). Для прикладу, овочеві культури та картопля відносяться до групи рослин інтенсивного виносу поживних речовин, тому вимагають високого вмісту елементів живлення в грунті. Найбільш вимогливою городньою культурою є картопля. На утворення 100 кг бульб рослина використовує 0,5 кг азоту, 0,12 кг фосфору та 0,7 кг калію, що відповідає: 1,5 кг аміачної селітри, 0,6 кг суперфосфату та 2,4 кг калімагнезії.

20140810_093651На підставі результатів досліджень та рівнів забезпечення грунту елементами живлення перед закладанням нового врожаю грунт окультурюють – вносять органічні і мінеральні добрива, обирають для підживлення добрива з мікроелементами.

Варто зазначити, що відбирання зразків грунту проводять при хорошій погоді. Умови відбору зразків з однієї ділянки повинні бути однаковими. Проба повинна бути максимально сухою. Відбір грунту для аналізу провидиться наступними  способами:

– Відбір проб точного землеробства

Ділянка поля 5 га ділиться на 40-50 квадратів, з центру кожного квадрата робиться  проба.  С 5 га приблизно виходить 40-50 проб.

– Стандартній відбір по принципу спіралі

Ділянка поля 5га ділиться на три ділянки. В кожній з трьох ділянок відбирається близько 10 проб по круговій спіралі. Проби, взяті з кожної спіралі, перемішуються окремо, у випадках усереднення – об’єднуються

– Відбір грунту по методу конверта

Грунтові проби збираються з орного шару – 25 см та підорного шару 25-50 см. Вздовж діагоналі ділянки (метод конверта) потрібно відібрати проби кожні 100-150 м. Кожну пробу розім’яти руками, видалити корені та інші чужорідні тіла та кинути у відро. З одного поля набирається 1 відро зразків. Після заповнення відра перемішати грунт руками. Перемішаний грунт висипати на землю і розділити на 4-ри частини. З кожної частини взяти жменю землі і насипати в коробку для зразків (заповнити коробку на ¾ її об’єму). Заповнити бланк на коробці, позначити на коробці місця відбору проб, максимально швидко доставити проби грунту до лабораторії.

Facebook Comments